PA4340.333NLT
DigiKey Part Number
553-2988-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-2988-1-ND - Cut Tape (CT)
553-2988-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4340.333NLT
Description
FIXED IND 33UH 1.6A 440 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Molded Inductor 1.6 A 440mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PA4340.333NLT Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
440mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.213" W (6.00mm x 5.40mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
1.6A