PA4340.223NLT
DigiKey Part Number
553-3394-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3394-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3394-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4340.223NLT
Description
FIXED IND 22UH 1.9A 250 MOHM SMD
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 1.9 A 250mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4340.223NLT Models
DC Resistance (DCR)
250mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.213" W (6.00mm x 5.40mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
1.7A