BWVF00303012220M00
DigiKey Part Number
553-BWVF00303012220M00TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-BWVF00303012220M00CT-ND - Cut Tape (CT)
553-BWVF00303012220M00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BWVF00303012220M00
Description
FIXED IND 22UH 620MA 860 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 620 mA 860mOhm Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
640mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
860mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)