BMMN000606303R3MX1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pulse Electronics
In Stock: 0
Datasheet
3.3 µH Shielded Molded Inductor 6.2 A 22mOhm Max Nonstandard
BMMN000606303R3MX1
DigiKey Part Number
553-BMMN000606303R3MX1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BMMN000606303R3MX1
Description
FIXED IND 3.3UH 6.2A 22 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
8.5A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
22mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)