BMMA001717704R7MV1
DigiKey Part Number
553-BMMA001717704R7MV1TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-BMMA001717704R7MV1CT-ND - Cut Tape (CT)
553-BMMA001717704R7MV1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BMMA001717704R7MV1
Description
FIXED IND 4.7UH 25A 5.11 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Molded Inductor 25 A 5.11mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
5.11mOhm Max
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.693" L x 0.677" W (17.60mm x 17.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)