BMMA000606303R3MV1
DigiKey Part Number
553-BMMA000606303R3MV1TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-BMMA000606303R3MV1CT-ND - Cut Tape (CT)
553-BMMA000606303R3MV1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BMMA000606303R3MV1
Description
FIXED IND 3.3UH 6A 30 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 6 A 30mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
13.5A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
30mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)