BBUP00100505471Y00 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
In Stock: 1 832
Datasheet
Walsin Technology Corporation
470 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 1A 200mOhm
BBUP00100505471Y00
DigiKey Part Number
553-BBUP00100505471Y00TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-BBUP00100505471Y00CT-ND - Cut Tape (CT)
553-BBUP00100505471Y00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BBUP00100505471Y00
Description
FERRITE BEAD 470 OHM 0402 1LN
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
1A
DC Resistance (DCR) (Max)
200mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
470 Ohms @ 100 MHz