E2213FS091 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | E2213FS091-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | E2213FS091 |
Description | GRAPHIC DISPLAY TFT BLACK RED WH |
Customer Reference | |
Detailed Description | Graphic LCD Display Module Reflective Black, Red, White TFT - Electronic Paper Display (EPD) SPI 2.13" (54.10mm) 212 x 104 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Viewing Area 48.55mm W x 23.72mm H |
Manufacturer Pervasive Displays | Backlight Without Backlight |
Packaging Tray | Dot Pixels 212 x 104 |
Part Status Obsolete | Interface SPI |
Display Type TFT - Electronic Paper Display (EPD) | Graphics Color Black, Red, White |
Display Mode Reflective | Dot Pitch 0.23mm W x 0.23mm H |
Diagonal Screen Size 2.13" (54.10mm) | Base Product Number |