E2144CS021 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | E2144CS021-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | E2144CS021 |
Description | GRAPHIC DISPLAY TFT BLACK 1.44" |
Customer Reference | |
Detailed Description | Graphic LCD Display Module Reflective Black TFT - Electronic Paper Display (EPD) SPI 1.44" (36.57mm) 128 x 96 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Backlight Without Backlight |
Manufacturer Pervasive Displays | Dot Pixels 128 x 96 |
Packaging Box | Interface SPI |
Part Status Obsolete | Graphics Color Black |
Display Type TFT - Electronic Paper Display (EPD) | Background Color White |
Display Mode Reflective | Dot Pitch 0.23mm W x 0.23mm H |
Diagonal Screen Size 1.44" (36.57mm) | Base Product Number |
Viewing Area 29.31mm W x 21.98mm H |