100R8-457B
DigiKey Part Number
HF08U-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
100R8-457B
Description
CABLE FFC/FPC 8POS 1MM 18"
Detailed Description
8 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 18.0" (457.2mm)
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Length
18.0" (457.2mm)
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Additional Resources
In-Stock: 1 108
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 8POS 1MM 5.98"
In-Stock: 806
CABLE FFC/FPC 8POS 1MM 12"
In-Stock: 1446
CABLE FFC/FPC 8POS 1MM 2"
CABLE FFC/FPC 8POS 1MM 3"
CABLE FFC/FPC 8POS 1MM 4"