S100X150VATY
DigiKey Part Number
298-10680-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S100X150VATY
Description
LABEL SELF LAMINT 1"X1.5"
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Self Laminating Label 1.00" x 1.50" (25.4mm x 38.1mm)
Category
Material
Vinyl
Manufacturer
Panduit Corp
For Use With/Related Products
TDP43MY Thermal Transfer Desktop Printer
Packaging
Bulk
Shelf Life
48 Months
Part Status
Active
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Label Type
Self Laminating
Operating Temperature
-40°C ~ 93°C
Label Size
1.00" x 1.50" (25.4mm x 38.1mm)