EZJ-S1VD182
DigiKey Part Number
P182VJTR-ND - Tape & Reel (TR)
P182VJCT-ND - Cut Tape (CT)
P182VJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EZJ-S1VD182
Description
VARISTOR 50V 0603
Detailed Description
50 V Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EZJ-S1VD182 Models
Capacitance @ Frequency
1800 pF @ 1 kHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
30 V
Varistor Voltage (Typ)
50 V