NSVRB521S30T5G
DigiKey Part Number
488-NSVRB521S30T5GTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-NSVRB521S30T5GCT-ND - Cut Tape (CT)
488-NSVRB521S30T5GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSVRB521S30T5G
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD523
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 30 V 200mA Surface Mount SOD-523
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
30 µA @ 10 V
Mfr
Grade
Automotive
Digi-Reel®
Qualification
AEC-Q101
Mounting Type
Technology
Package / Case
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Supplier Device Package
SOD-523
Current - Average Rectified (Io)
200mA
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 125°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
500 mV @ 200 mA
Base Product Number
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed