NSRLL30XV2T1G
DigiKey Part Number
NSRLL30XV2T1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
NSRLL30XV2T1GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
NSRLL30XV2T1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSRLL30XV2T1G
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD523
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 30 V 200mA Surface Mount SOD-523
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NSRLL30XV2T1G Models
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 µA @ 10 V
Supplier Device Package
SOD-523
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io)
200mA
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
600 mV @ 200 mA