ESD9L3.3ST5G
DigiKey Part Number
ESD9L3.3ST5GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
ESD9L3.3ST5GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
ESD9L3.3ST5GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESD9L3.3ST5G
Description
TVS DIODE 3.3VWM 9VC SOD923
Manufacturer Standard Lead Time
44 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9V Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-923
EDA/CAD Models
ESD9L3.3ST5G Models
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
0.5pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
1
Package / Case
SOD-923
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
4.8V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
9V