G3VM-601FR(TR05)
DigiKey Part Number
Z5866TR-ND - Tape & Reel (TR)
Z5866CT-ND - Cut Tape (CT)
Z5866DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G3VM-601FR(TR05)
Description
SSR RELAY SPST-NO 600MA 0-600V
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 8-SMD (0.300", 7.62mm)
EDA/CAD Models
G3VM-601FR(TR05) Models
Category
Voltage - Input
1.64VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 600 V
Series
Load Current
600 mA
On-State Resistance (Max)
2 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C