G3VM-101WR(TR05)
DigiKey Part Number
39-G3VM-101WR(TR05)TR-ND - Tape & Reel (TR)
39-G3VM-101WR(TR05)CT-ND - Cut Tape (CT)
39-G3VM-101WR(TR05)DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G3VM-101WR(TR05)
Description
SSR RELAY SPST-NO 2A 0-100V
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-LDFN
EDA/CAD Models
G3VM-101WR(TR05) Models
Category
Voltage - Input
1.22VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 100 V
Series
Load Current
2 A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
On-State Resistance (Max)
200 mOhms
Part Status
Active
Termination Style
SMD (SMT) Tab
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C