A29500-015
DigiKey Part Number
2262-A29500-015-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A29500-015
Description
CONN D-TYPE RCPT 15POS VERT SLDR
Detailed Description
15 Position D-Type, Nano-D Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
A29500-015 Models
Packaging
Case
Current Rating (Amps)
1A