RFID1356-KEY-NFC
DigiKey Part Number
1188-RFID1356-KEY-NFC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RFID1356-KEY-NFC
Description
RFID1356-KEY-NFC
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RFID Tag Read/Write Memory 13.56MHz NFC Key Fob
Category
Frequency
13.56MHz
Manufacturer
Olimex LTD
Memory Type
Read/Write
Packaging
Bulk
Standards
NFC
Part Status
Active
Size / Dimension
1.378" L x 1.102" W (35.00mm x 28.00mm)