OWPB-1513-48-T
DigiKey Part Number
3949-OWPB-1513-48-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OWPB-1513-48-T
Description
BUZZER ELEMENT STD 4.8KHZ 15MM
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.8 kHz Standard Buzzer Element 30V p-p 0.591" Dia (15.00mm) 300 Ohms
EDA/CAD Models
OWPB-1513-48-T Models
Category
Type
Standard
Manufacturer
Ole Wolff Electronics Inc
Impedance
300 Ohms
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
28000pF @ 120Hz
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Frequency
4.8 kHz
Size / Dimension
0.591" Dia (15.00mm)
Voltage - Input (Max)
30V p-p