LVK20R010CER | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LVK20R010CER |
Description | 0.75W 0.010 OHM 0.25% LVK(2010) |
Manufacturer Standard Lead Time | 39 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 mOhms ±0.25% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Current Sense, Moisture Resistant Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LVK20R010CER Models |
Category | Features Current Sense, Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2010 (5025 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm) |