NRF24LE1-F16Q32-T | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 4823-NRF24LE1-F16Q32-T-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NRF24LE1-F16Q32-T |
Description | IC RF TXRX+MCU ISM>1GHZ 32QFN |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | IC RF TxRx + MCU General ISM > 1GHz 2.4GHz 32-VFQFN Exposed Pad |
Datasheet | Datasheet |
Category | Memory Size 16kB Flash, 1kB SRAM |
Mfr | Serial Interfaces I2C, JTAG, SPI, UART |
Packaging Tray | GPIO 15 |
Part Status Active | Voltage - Supply 1.9V ~ 3.6V |
DigiKey Programmable Not Verified | Current - Receiving 12.4mA ~ 13.3mA |
Type TxRx + MCU | Current - Transmitting 6.8mA ~ 11.1mA |
RF Family/Standard General ISM > 1GHz | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |