979-037-030R121
DigiKey Part Number
937ZE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
979-037-030R121
Description
CONN BACKSHELL 37POS 180DEG SHLD
Detailed Description
37 Position Two Piece Backshell Connector Silver 180° Shielded
EDA/CAD Models
979-037-030R121 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Primary Material
Metal
Material
Metal, Zinc Alloy
Plating
Nickel
Number of Positions
37
Compatible Shell Size
C
Color
Silver
Compatible D-Sub Size
37pos and HD62pos