15038PB-B3L-EP-00
DigiKey Part Number
12-15038PB-B3L-EP-00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15038PB-B3L-EP-00
Description
FAN 150MM X 172MM X 38MM 230VAC
Detailed Description
Fan Tubeaxial 230VAC Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H Ball 212.0 CFM (5.94m³/min) 3 Terminals
Power (Watts)
35.00W
Voltage - Rated
230VAC
Size / Dimension
Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Width
38.00mm
Current Rating (Amps)
0.190A
Static Pressure
0.865 in H2O (215.6 Pa)
Lifetime @ Temp.
100000 Hrs @ 25°C