11925SA-24Q-AAD-0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Same Sky (Formerly CUI Devices)
In Stock: 0
Datasheet
Fan Tubeaxial 24VDC Square - 119mm L x 119mm H Ball 113.0 CFM (3.16m³/min) 2 Wire Leads
11925SA-24Q-AAD-0
DigiKey Part Number
12-11925SA-24Q-AA-D0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
11925SA-24Q-AAD-0
Description
FAN AXIAL 119X25MM 24VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Auto Restart
Mfr
Noise
44.0dB
Series
Power (Watts)
4.8 W
Packaging
Bulk
RPM
Part Status
Active
Termination
2 Wire Leads
Voltage - Rated
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension
Square - 119mm L x 119mm H
Current Rating (Amps)
0.200A
Width
25.00mm
Voltage Range
12 ~ 27.6VDC
Air Flow
113.0 CFM (3.16m³/min)
Material - Frame
Plastic
Static Pressure
0.290 in H2O (72.2 Pa)
Material - Blade
Plastic
Bearing Type
Ball
Lifetime @ Temp.
40000 Hrs @ 60°C