08025SS-24Q-AT-D0
08025SS-24Q-AT-D0
08025SS-24Q-AT-D0
DigiKey Part Number
P122256-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08025SS-24Q-AT-D0
Description
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
Detailed Description
Fan Tubeaxial 24VDC Square - 80mm L x 80mm H Sleeve 54.7 CFM (1.53m³/min) 3 Wire Leads
Category
Features
Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Mfr
Noise
39.5dB
Series
Power (Watts)
5.04 W
Packaging
Box
Termination
3 Wire Leads
Voltage - Rated
Operating Temperature
14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Size / Dimension
Square - 80mm L x 80mm H
Current Rating (Amps)
0.210A
Width
25.00mm
Voltage Range
10 ~ 26.4VDC
Air Flow
54.7 CFM (1.53m³/min)
Static Pressure
0.270 in H2O (67.3 Pa)
Bearing Type
Sleeve
Lifetime @ Temp.
50000 Hrs @ 40°C