FTAS00-8.4AS-4A
DigiKey Part Number
360-3654-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FTAS00-8.4AS-4A
Description
TOUCH SCREEN RESISTIVE 8.4"
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Touch Screen Overlay 8.4" (213.36mm) 4-Wire
Category
Width
0.08" (2.03mm)
Height
5.33" (135.40mm)
Packaging
Box
Diagonal Screen Size
8.4" (213.36mm)
Length
6.95" (176.50mm)