FTAS00-6.5AS-4A
DigiKey Part Number
360-3653-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FTAS00-6.5AS-4A
Description
TOUCH SCREEN RESISTIVE 6.5"
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Touch Screen Overlay 6.5" (165.1mm) 4-Wire
Category
Width
0.06" (1.40mm)
Height
4.13" (105.00mm)
Packaging
Box
Diagonal Screen Size
6.5" (165.1mm)
Length
5.43" (138.00mm)