NC1M120C12WCNG
DigiKey Part Number
3372-NC1M120C12WCNG-ND
Manufacturer
NovuSem
Manufacturer Product Number
NC1M120C12WCNG
Description
SiC MOS Wafer 12mOhm 1200V
Customer Reference
Detailed Description
214A (Tc)
Active
Mfr
Technology
Series
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Packaging
Tray
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
20V