PESD24VS5UD,115
DigiKey Part Number
1727-3889-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-3889-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-3889-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD24VS5UD,115
Description
TVS DIODE 24VWM 52VC 6TSOP
Detailed Description
52V Clamp 4A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 6-TSOP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PESD24VS5UD,115 Models
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
45pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TA)
Automotive
Unidirectional Channels
5
Qualification
AEC-Q100
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
25.5V
Package / Case
SC-74, SOT-457
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
52V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4A (8/20µs)
Base Product Number
Power - Peak Pulse
200W