BZT52H-C3V3,115
DigiKey Part Number
1727-3607-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-3607-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-3607-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52H-C3V3,115
Description
DIODE ZENER 3.3V 375MW SOD123F
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 3.3 V 375 mW ±5% Surface Mount SOD-123F
Category
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1 V
Series
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TA)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SOD-123F
Power - Max
375 mW