BUK9Y22-100E,115
DigiKey Part Number
1727-1495-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-1495-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-1495-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BUK9Y22-100E,115
Description
MOSFET N-CH 100V 49A LFPAK56
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 100 V 49A (Tc) 147W (Tc) Surface Mount LFPAK56, Power-SO8
Category
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
35.8 nC @ 5 V
Mfr
Vgs (Max)
±10V
Series
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
4640 pF @ 25 V
Power Dissipation (Max)
147W (Tc)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C