CG06750-25M
DigiKey Part Number
644-CG06750-25MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-CG06750-25MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-CG06750-25MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CG06750-25M
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz Crystal 8pF 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
Mounting Type
Surface Mount
Digi-Reel®
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Type
MHz Crystal
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Frequency
25 MHz