MGJ2D122005SC
DigiKey Part Number
811-3003-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MGJ2D122005SC
Description
DC DC CONVERTER 20V -5V 2W
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 20V -5V 80mA, 40mA 10.8V - 13.2V Input
EDA/CAD Models
MGJ2D122005SC Models
Category
Current - Output (Max)
80mA, 40mA
Mfr
Power (Watts)
2 W
Series
Voltage - Isolation
5.2 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Efficiency
82%
Voltage - Input (Min)
10.8V
Voltage - Input (Max)
13.2V
Size / Dimension
0.77" L x 0.39" W x 0.50" H (19.7mm x 10.0mm x 12.7mm)