XRCGB25M000F1SBBR0
DigiKey Part Number
490-XRCGB25M000F1SBBR0TR-ND - Tape & Reel (TR)
490-XRCGB25M000F1SBBR0CT-ND - Cut Tape (CT)
490-XRCGB25M000F1SBBR0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XRCGB25M000F1SBBR0
Description
CRYSTAL 25.0MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±10ppm Crystal 8pF 70 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 Ohms
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Frequency
25 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
8pF