PLT10HH351100PNL
DigiKey Part Number
490-PLT10HH351100PNLTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-PLT10HH351100PNLCT-ND - Cut Tape (CT)
490-PLT10HH351100PNLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLT10HH351100PNL
Description
CMC SMD AEC-Q200
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 350 Ohms @ 10 MHz 10A DCR 4.1mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
4.1mOhm
Voltage Rating - DC
100V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.508" L x 0.260" W (12.90mm x 6.60mm)
Height (Max)
0.370" (9.40mm)
Impedance @ Frequency
350 Ohms @ 10 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
10A