PLT10HH1026R0PNL
PLT10HH1026R0PNL
DigiKey Part Number
490-PLT10HH1026R0PNLTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-PLT10HH1026R0PNLCT-ND - Cut Tape (CT)
490-PLT10HH1026R0PNLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLT10HH1026R0PNL
Description
CMC 6A 2LN 1 KOHM SMD AEC-Q200
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1 kOhms @ 10 MHz 6A DCR 8mOhm (Typ)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PLT10HH1026R0PNL Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
8mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC
100V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.508" L x 0.358" W (12.90mm x 9.10mm)
Height (Max)
0.370" (9.40mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 10 MHz
Current Rating (Max)
6A