NFZ2MSD301SZ10L
DigiKey Part Number
490-NFZ2MSD301SZ10LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-NFZ2MSD301SZ10LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-NFZ2MSD301SZ10LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFZ2MSD301SZ10L
Description
FERRITE BEAD 300 OHM 0806 1LN
Detailed Description
300 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0806 (2016 Metric) 3.8A 26mOhm
EDA/CAD Models
NFZ2MSD301SZ10L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
26mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Height (Max)
0.047" (1.20mm)
Impedance @ Frequency
300 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Current Rating (Max)
3.8A