NFE31PT222Z1E9L
DigiKey Part Number
490-2547-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-2547-1-ND - Cut Tape (CT)
490-2547-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFE31PT222Z1E9L
Description
FILTER LC(T) 2200PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LC (T-Type) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 2200pF 6 A 1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NFE31PT222Z1E9L Models
Category
Values
C = 2200pF
Manufacturer
Murata Electronics
ESD Protection
No
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Voltage - Rated
25V
Type
Low Pass
Mounting Type
Surface Mount
Filter Order
3rd
Package / Case
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Technology
LC (T-Type)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Number of Channels
1
Height
0.069" (1.75mm)
Current
6 A