LQW18CN15NJ0HD | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LQW18CN15NJ0HD |
Description | FIXED IND 15NH 2.2A 25 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 nH Unshielded Wirewound Inductor 2.2 A 25mOhm Max 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LQW18CN15NJ0HD Models |
Category | DC Resistance (DCR) 25mOhm Max |
Mfr | Frequency - Self Resonant 2GHz |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 10 MHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0603 |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm) |