LQW18AN5N6D10D
DigiKey Part Number
490-6901-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-6901-1-ND - Cut Tape (CT)
490-6901-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW18AN5N6D10D
Description
FIXED IND 5.6NH 900MA 45 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5.6 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 900 mA 45mOhm Max 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
LQW18AN5N6D10D Models
Category
DC Resistance (DCR)
45mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
38 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
10GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.5nH
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)