LQM21PH3R3XGEL80
DigiKey Part Number
490-LQM21PH3R3XGEL80TR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LQM21PH3R3XGEL80CT-ND - Cut Tape (CT)
490-LQM21PH3R3XGEL80DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQM21PH3R3XGEL80
Description
FIXED IND 3.3UH 740MA 460 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Multilayer Inductor 740 mA 460mOhm Max 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
LQM21PH3R3XGEL80 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
460mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
70MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current - Saturation (Isat)
530mA
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)