LQM21DH220M70L
DigiKey Part Number
490-18464-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-18464-1-ND - Cut Tape (CT)
490-18464-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQM21DH220M70L
Description
FIXED IND 22UH 220MA 1.625 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Multilayer Inductor 220 mA 1.625Ohm Max 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQM21DH220M70L Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.625Ohm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
19MHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0805
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)
Current - Saturation (Isat)
100mA