GCM1885C2A3R3CA16D
DigiKey Part Number
490-GCM1885C2A3R3CA16DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCM1885C2A3R3CA16DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCM1885C2A3R3CA16DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM1885C2A3R3CA16D
Description
CAP CER 3.3PF 100V C0G/NP0 0603
Detailed Description
3.3 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
GCM1885C2A3R3CA16D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)