DLM11CN900HH2L
DigiKey Part Number
490-DLM11CN900HH2LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-DLM11CN900HH2LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-DLM11CN900HH2LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLM11CN900HH2L
Description
CMC 60MA 1LN 90 OHM 0504
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 80mA DCR 2.7Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
2.7Ohm
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
Size / Dimension
0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
80mA