DLM0NSN900HY2D
DigiKey Part Number
490-DLM0NSN900HY2DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-DLM0NSN900HY2DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-DLM0NSN900HY2DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLM0NSN900HY2D
Description
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 5Ohm
EDA/CAD Models
DLM0NSN900HY2D Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
5Ohm
Voltage Rating - DC
5V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.033" L x 0.026" W (0.85mm x 0.65mm)
Height (Max)
0.020" (0.50mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
0302 (0806 Metric), 4 Lead
Current Rating (Max)
100mA