DFE32CAHR68MR0L
DigiKey Part Number
490-DFE32CAHR68MR0LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-DFE32CAHR68MR0LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-DFE32CAHR68MR0LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFE32CAHR68MR0L
Description
FIXED IND 680NH 5A 17 MOHM SMD
Detailed Description
680 nH Shielded Wirewound Inductor 5 A 17mOhm Max 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
DFE32CAHR68MR0L Models
DC Resistance (DCR)
17mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Current - Saturation (Isat)
7A