DFE322512F-4R7M=P2
DigiKey Part Number
490-DFE322512F-4R7M=P2TR-ND - Tape & Reel (TR)
490-DFE322512F-4R7M=P2CT-ND - Cut Tape (CT)
490-DFE322512F-4R7M=P2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFE322512F-4R7M=P2
Description
FIXED IND 4.7UH 1.6A 157 MOHM
Detailed Description
4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.6 A 157mOhm Max 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
DFE322512F-4R7M=P2 Models
DC Resistance (DCR)
157mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Current Rating (Amps)
Base Product Number
Current - Saturation (Isat)
2.3A