DFE322512F-4R7M=P2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DFE322512F-4R7M=P2 |
Description | FIXED IND 4.7UH 1.6A 157 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.6 A 157mOhm Max 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DFE322512F-4R7M=P2 Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 157mOhm Max |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Drum Core, Wirewound | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Material - Core | Supplier Device Package 1210 |
Inductance | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |
Current Rating (Amps) | Base Product Number |
Current - Saturation (Isat) 2.3A |