DFE2MCAHR47MJ0L
DigiKey Part Number
490-18401-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-18401-1-ND - Cut Tape (CT)
490-18401-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFE2MCAHR47MJ0L
Description
FIXED IND 470NH 3.5A 33 MOHM SMD
Detailed Description
470 nH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.5 A 33mOhm Max 0806 (2016 Metric)
DC Resistance (DCR)
33mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Current - Saturation (Isat)
3.6A